Potřeby ke správné montáži

Světla do sádrokartonu

Zapuštěná světla do sádrokartonu jsou stále více oblíbená a to nejen u stěn nad kuchyňskou linkou, ale i jako osvětlení schodiště nebo tmavých koutů stěn. Vestavěná bodová svítidla tak získávají v současné době stále větší uplatnění. Do sádrokartonů bývají zapouštěna pouze bodová svítidla a nebo zápustná svítidla, která vypadají téměř stejně jako bodová. Instalace svítidla do stěny je velice snadná.

Vzhledem k tomu, že sádrokarton je vyroben z materiálů, který je možný nařezávat, tak se do něj vyřízne otvor, do kterého je následně zasazeno svítidlo.

Svítidlo je na těsno přimontováno do stěny a tak zajišťuje, že odtud nevypadne nebo se nebude pohybovat. Většina světel je namontována tak, že s nimi už není možné nijak pohybovat a tak osvětlují jen jedno určité místo, na které je nasměrováno. Otočná může být jen samostatná bodovka. Tento tip otočného osvětlení je ale poměrně nákladný a tak se většina lidí obrací právě na ty neotočné, které ale nejsou příliš praktické.

Do bodového svítidla je nutné vybrat tu správnou žárovku, která má především vysoký výkon, ale zároveň malou spotřebu energie. V současné době jsou nejvíce používané LED žárovky, které všechny tyto kritéria splňují. Zároveň jsou velice jednoduché na instalaci a jejich cena je poměrně nízká.

Komentáře jsou uzavřeny.

Podívejte se na návody pro montáž sádrokartonu, najdete zde také tipy a postupy pro různé montáže sádrokartounu.