Potřeby ke správné montáži

Lepidlo na sádrokarton

Spoje sádrokartonu je možné přilepit buď speciálními lepidly na tento materiál nebo lepícím tmelem. Lepící tmel se používá výhradně k lepení sádrokartonových desek, které jsou úplně suché. Obvykle se tmel volí podle zvolených sádrokartonových desek, které je nutné přilepit.

Po slepení materiálu nevznikají praskliny, pokud je tmel správně namíchán a rozetřen. Tmel je nutné ještě před použitím naředit čistou vodou a ihned aplikovat. Po několika minutách tmel tuhne a zasychá. Tmel je možné aplikovat i na dřevěné povrchy nebo přímo na cihlu. Co se týče lepidla, tak je mnohem praktičtější, ale méně využívané vzhledem k jeho ceně.

Lepidlo je jednosložkové a vzhledem k praktičnosti jeho balení je snadno použitelné a je uloženo v tubě, takže snadno nezasychá. Lepidlo tuhle mnohem déle než tmel, ale zato je efektivnější a jeho aplikace na spáry v sádrokartonu je mnohem jednodušší. Po aplikaci lepidla nevznikají praskliny ani škvíry, které by narušily účel sádrokartonu.

Pokud je lepidlo již na sádrokarton nalepeno, tak je nutné ho obrousit. Stejně to tak je i s tmelem. Broušení je nutné provádět velice opatrně a to zejména v místech, kde je nanesena tenká vrstva. Mohlo by tak snadno dojít k protržení vrstvy nebo k prasklinám.

Komentáře jsou uzavřeny.

Podívejte se na návody pro montáž sádrokartonu, najdete zde také tipy a postupy pro různé montáže sádrokartounu.